Tunceli’de PKK’lı teröristler 2 ayrı karakola ekmek taşıyan araçları ateşe verip olay yerine uzaktan kumandali el yapımı bomba bıraktı.

Gökçek ve Şehit Mehmet Jandarma karakollarına ekmek götüren 62 AF 790 ve 62 AF 616 plakalı iki aracın yolu, bugün saat 12.30 sıralarında Tunceli- Erzincan Karayolu’nun 15’inci kilometresindeki Söğütlü Çeşme Mevkii’nde bir grup PKK’lı terörist tarafından kesildi. Sürücüleri aşağı indiren teröristler, daha sonra araçları ateşe verdi. Olay yerine bir bidon içerisine uzaktan kumandalı el yapımı bomba bırakan teröristler, daha sonra ormanlık alana kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine kent merkezinden kobra helikapterler sevk edildi. Hakim tepelere ise skorski helikapterlerle askeri birlikle indirildi.

Olay yerine gelen Tunceli İtfayesi’ne ait itfaye aracı yanan araçları söndürürken, bölgede kaçan PKK’lıları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bu arada, yakılan iki aracın sürücüsüne ise ulaşılamadı. Güvenlik güçleri sürücülerin teröristlerce kaçırılmış olabileceği üzerinde duruyor.

Reklamlar